Článok

WEBINÁR AMBRELY O RASIZME V ROZVOJOVEJ SPOLUPRÁCI

pridané: 24. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií.

Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou 90-minútových webinárov cez Zoom. Druhý takýto webinar sa uskutoční dňa 4. júna (štvrtok) o 10:00 na tému ‘Rasizmus v rozvojovej spolupráci na Slovensku a v zahraničí’ a bude ho viesť lektor Tomáš Profant (ÚMV v Prahe a FSEV UK v Bratislave).

Tomáš Profant je výskumným pracovníkom na Ústave medzinárodných vzťahov v Prahe a ako odborný asistent pôsobí na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského v Bratislave. Medzi jeho odborné záujmy patrí medzinárodná politická ekonómia, politická ekológia, rozvojová spolupráca a postkoloniálna teória. Nedávno mu vo vydavateľstve Routledge vyšla kniha ‚New Donors on the Postcolonial Crossroads: Eastern Europe and Western Aid‚.

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Na webinár je potrebné sa prihlásiť / zaregistrovať vopred tu. K podujatiu máme zriadený aj event na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR