Článok

Odštartovali sme konferenciu Ambrela development forum

pridané: 23. mája 2022

Práve sme na pôde Univerzitnej knižnice v Bratislave odštartovali historicky prvú konferenciu Ambrela development forum (ADF), ktorou naša platforma Ambrela reaguje na humanitárnu krízu v dôsledku vojny na Ukrajine.

V rámci dnešného dňa ADF a časti ‘Civil Society Session‘ (23. mája) budeme v dvoch panelových diskusiách analyzovať postavenie mimovládnych organizácií v regióne a nepriaznivý trend stenčovania priestoru pre občiansky sektor. Ďalšou témou budú dôsledky enormnej mobilizácie občianskej spoločnosti v rámci pomoci ľuďom, zasiahnutých vojnou na Ukrajine, na fungovanie celého systému rozvojovej a humanitárnej pomoci.

Zajtra (24. mája) pokračujeme na pôde rezortu diplomacie druhým dňom konferencie ADF s názvom ‘Policy and Advocacy Forum‘ a jeho diskusné panely si budete môcť pozrieť aj vy z pohodlia domova vďaka Live streamu tu. Podujatie ADF je financované EÚ a SR pod značkou SlovakAid. Viac o programe konferencie možno nájsť na webe ADF. Viac o ďalších aktivitách Ambrely možno nájsť zasa tu: www.ambrela.org

[Foto: Maroš Matoušek]

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR