Článok

PODPORME KAMPAŇ ECRE ‘HARDLY ROCKET SCIENCE’

pridané: 15. septembra 2020

Európska rada pre utečencov a exulantov (ECRE) vytvorila web ku kampani #HardlyRocketScience. Dôvodom je, že “európski politici a političky päť rokov nesprávne riadili spoluprácu v oblasti migrácie a azylu, a to až do takej miery, že uvrhla kontinent do politickej krízy a vyvolala humanitárnu krízu na hraniciach.

Európsky Pakt o azyle a migrácii je príležitosťou na zmenu postoja – na výmenu paniky, náhodných opatrení a cynizmu za rozumné, štruktúrované riešenia, rešpektujúc ľudské práva ľudí na úteku”. Naša Ambrela podporuje základné ľudské práva a dôstojnosť utečencov a migrantov, a podporuje teda i túto kampaň. To je tiež jeden z dôvodov, prečo implementujeme projekt ‘Globálne ciele a migrácia’. Viac info o novej kampani ECRE #HardlyRocketScience sa dozviete tu.

Európska sieť CONCORD Europe nás zároveň informovala, že Európska komisia oznámila (práve v súvislosti s nedávnymi požiarmi v utečeneckom tábore Moria), že nový Pakt o migrácii a azyle bude vydaný už 23. septembra namiesto pôvodného 30. septembra. Tu je odkaz k téme na nedávny (znepokojujúci) článok z dielne EU observer.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR