Článok

Webinár o globálnych výzvach v onlajne – tentoraz pre mladých v Trnave

pridané: 3. decembra 2021

Dnes sme zrealizovali ďalšiu z online prednáškok na tému: ‘Globálne výzvy v onlajne. Čo si pod nimi predstaviť a ako ich eticky zobraziť‘, tentoraz pre Gymnázium Jána Hollého v Trnave. Tridsať študentov a študentiek, ktorí sa venujú tvorivému písaniu, poprípade výrobe školského časopisu Starý Blesk, si osvojilo základy zodpovedného pokrývania globálnych výziev a udržateľného rozvoja v médiách.

Rozprávalo sa veľa o mediálnej a informačnej gramotnosti (MIL) ako reakcii na manipulatívne obsahy a dezinformácie, ako aj o potrebe kritického myslenia, dekonštrukcie novinárskych prejavov a o tvorbe zodpovedných audio-vizuálnych produktov. Aj tentoraz teroretickú časť doplnili praktické ukážky, analýzy fotografií aj parodické videá, búrajúce mýty a stereotypy o Afrike (z produkcie SAIH), ako aj ukážky zo slovenskej kampane ‘Tváre migrácie‘ od Ambrely.

Vďaka za prípravu a spoluprácu aj tímu GJH a pani pedagogičke Natalie Lackovič Križanovej. Mladým patrí zasa vďaka za pozornosť a úprimné otázky. Témou mladých sprevádzala Boba Markovic Baluchova – lektorka, výskumníčka a komunikačná manažérka Ambrely. Podujatie bolo realizované vďaka podpore EÚ cez program DEAR a SR cez SlovakAid.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR