Článok

Finálny policy paper z dielne Focsiv k téme migrácie a udržateľného rozvoja

pridané: 30. júna 2022

Tento strategický dokument z dielne talianskeho partnera FOCSIV s názvom ‚On migration and sustainable development‘ je konečným výstupom trojročného projektu Globálne ciele a migrácia (a kampane Tváre migrácie), ktorý realizovalo konzorcium európskych mimovládok s podporou EÚ cez program DEAR.

Výskumníci a experti v ňom analyzovali rôzne otázky, súvisiace s migráciou v rámci Agendy 2030 a jej cieľov trvalo udržateľného rozvoja (SDGs), ale aj Globálneho paktu o migrácii pre bezpečnú, riadenú a legálnu migráciu (GCM), Nový pakt o migrácii a azyle (ďalej len Nový pakt) – na úrovni Talianska aj celej EÚ. Tieto politické dohody boli základom ich práce a boli analyzované s ohľadom na základné príčiny migrácie, prepojenia medzi rôznymi dimenziami migrácie a cieľmi trvalo udržateľného rozvoja, pričom spomínajú konkrétne prípadové štúdie a kľúčové výzvy, ktorým je potrebné čeliť.

V tomto policy paperi sú zhrnuté poučenia a odporúčania pre Európsku úniu a Taliansko, založené na stratégiách a analýzach zo všetkých 20 doteraz publikovaných podkladových materiálov z dielne Focsiv. K prečítaniu tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR