Článok

WEBINÁR AMBRELY O DOJMOCH A POJMOCH V MIGRÁCII

pridané: 20. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií.

Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou 90-minútových webinárov cez Zoom. Prvý webinar sa uskutoční dňa 2. júna o 10:00 na tému ‘Utečenci a migranti: Dojmy a pojmy (nielen v čase volieb)’ a bude ju viesť trénerská dvojina Zuzana Števulová (ex-Liga za ľudské práva / Human Rights League) a Azim Farhadi z Inštitútu pre Migráciu a Komunikáciu.

Zuzana Števulová je právnička, expertka na migráciu, utečenectvo a ľudské práva. V minulosti 10 rokov viedla občianske združenie Liga za ľudské práva. V roku 2016 jej minister zahraničných vecí USA, John Kerry, udelil cenu za statočnosť za výnimočné osobné nastavenie pri obrane práv utečencov a migrantov. Viac o Zuzaninom pôsobení si možno prečítať a vypočuť tu.
Azim Farhadi pochádza z Afganistanu, na Slovensku vyštudoval žurnalistku a v minulosti bol utečencom. Venuje sa pomoci utečencom a migrantom, ako aj tlmočeniu v rámci tejto pomoci. Vedie občianske združenie Inštitút pre migráciu a komunikáciu. Viac o jeho práci i živote si možno prečítať tu.

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Na webinár je potrebné sa prihlásiť / zaregistrovať vopred tu. K podujatiu máme zriadený aj event na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR