Článok

WEBINÁR AMBRELY O REVOLÚCII HLADU V LIBANONE

pridané: 24. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií.

Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou 90-minútových webinárov cez Zoom. Tretí takýto webinar sa uskutoční dňa 9. júna (utorok) o 14:00 na tému ‚Protesty v Libanone a ich dopad na utečenecké komunity‘ a bude ho viesť pracovník Ústavu mezinárodních vztahů v Prahe – Jan Daniel.

Jan Daniel je výskumníkom Ústavu mezinárodních vztahů. Vo svojej odbornej činnosti sa okrem iného zameriava na sociologické prístupy ku štúdiu zahraničnej politiky, ďalej sa venuje politickým a bezpečnostným otázkam v Libanone a Sýrii. V minulosti pôsobil ako hosťujúci výskumník na American University of Beirut a Orient Institut Beirut. Pre Ambrelu si preto pripravil tému revolúcie hladu v Libanone (nielen v čase korona-krízy).

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Na webinár je potrebné sa prihlásiť / zaregistrovať vopred tu. K podujatiu máme zriadený aj event na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR