Článok

WEBINÁR AMBRELY O POSILNENÍ PÔSOBENIA V SAHELI

pridané: 24. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií.

Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou 90-minútových webinárov cez Zoom. Štvrtý takýto webinar sa uskutoční dňa 16. júna (utorok) o 10:00 na tému ‚Posilnenie českého pôsobenia v Saheli ako možný recept na migráciu‘ a bude ho viesť lektorská dvojica z Výzkumného centra Asociace pro mezinárodní otázky (AMO) – Vilém Řehák a Josef Kučera.

Vilém Řehák je spolupracovníkom Výskumného centra AMO so zameraním na Subsaharskú Afriku. Špecializuje sa na súčasný politický a ekonomický vývoj Afriky a je pozíciu v medzinárodných vzťahoch a globálnej ekonomike. Výskumne pôsobil najmä v Rwande a Keni. Josef Kučera je tiež spolupracovníkom Výskumného centra AMO so špecializáciou na postkoloniálnu geopolitiku západnej Afriky. V rámci doktorátu absolvoval študijné a výskumné pobyty v Uppsale, Bordeaux a v Yaoundé.

Obaja pracovali na analýze pôsobenia ČR na africkom kontinente v kontexte riešenia migrácie a implementácie SDGs, ktorú odprezentujú na webináre Ambrely. Budú tiež v diskusii zvedaví aj na príklady zo slovenskej rozvojovej praxe.

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Na webinár je potrebné sa prihlásiť / zaregistrovať vopred tu. K podujatiu máme zriadený aj event na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR