Článok

WEBINÁR O BUDÚCNOSTI KLIMATICKEJ MIGRÁCIE

pridané: 25. mája 2020

Jednou z aktivít nášho projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘ (a kampane ‚Tváre migrácie‘), podporeného z prostriedkov Európskej komisie cez program DEAR, je aj realizácia workshopov pre účastníkov a účastníčky z radov našich členských a pozorovateľských organizácií.

Pre situáciu, spojenú s korona-opatreniami, edu-podujatia (prednášky s diskusiami a workshopy) realizujeme formou 90-minútových webinárov cez Zoom. Piaty takýto webinar sa uskutoční dňa 18. júna (štvrtok) o 14:00 na tému ‚Utečenectvo uprostred klimatickej krízy‘ a bude ho viesť vedúci klimatického tímu Asociace pro mezinárodní otázky (AMO): Tomáš Jungwirth.

Tomáš Jungwirth je analytikom Výskumného centra Asociace pro mezinárodní otázky (AMO), kde vedie klimatický tím. Venuje sa výzvam, spojeným so zmenou klímy, migráciou a utečenectvom, a tiež sleduje dianie v krajinách Západného Balkánu. Pôsobí tiež v Centru pro dopravu a energetiku, v minulosti pracoval ako Policy officer v Migračním konsorciu. Pre Ambrelu si preto pripravil tému súčasnosti a budúcnosti klimatickej migrácie vo svete.

Sériu tematických webinárov o prepojení rozvoja a migrácie v rámci budovania kapacít organizácií Ambrely realizujeme vďaka podpore Európskej komisie cez program DEAR a SlovakAid. Na webinár je potrebné sa prihlásiť / zaregistrovať vopred tu. K podujatiu máme zriadený aj event na našej facebookovej stránke tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR