Článok

O globálnych výzvach pre budúcich tvorcov a tvorkyne vizuálnych obsahov

pridané: 5. novembra 2021

V piatok (5. novembra) sme zrealizovali online prednášku s mediálnym workshopom pod názvom: ‘Globálne výzvy v onlajne. Čo si pod nimi predstaviť a ako ich eticky zobraziť‘ pre Školu dizajnu – Súkromnú školu umeleckého priemyslu Bohumila Baču.

Takmer päťdesiat študentov a študentiek so zameraním na filmové umenie, fotografiu, animáciu a dizajn sa dozvedelo viac o princípoch globálnej žurnalistiky a dôležitosti zodpovedného pokrývania globálnych výziev a udržateľného rozvoja v médiách. Rozprávali sme sa o potrebe mediálnej a informačnej gramotnosti (MIL), kritického myslenia, dekonštrukcie mediálnych obsahov a tvorbe etických vizuálnych produktov. Na záver odzneli aj parodické videá, búrajúce mýty a stereorypy o Afrike, z produkcie SAIH, ako aj ukážky z našej kampane ‘Tváre migrácie‘.

Ďakujeme vedeniu školy a pani pedagogičke, Denise Havrľovej, za skvelú organizáciu a koordináciu. Mladým patrí vďaka za pozornosť a úprimné reakcie. Témou mladých sprevádzala Boba Markovic Baluchova – lektorka a komunikačná manažérka Ambrely. Prednáška s workshopom bola realizovaná vďaka podpore EÚ cez program DEAR a SR cez SlovakAid.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR