Článok

Realizujeme online diskusie na tému migrácie a rozvoja

pridané: 27. apríla 2021

V roku 2021 realizujeme v rámci osvetových cieľov Ambrely a ako podporné aktivity kampane ‚Tváre migrácie‘ verejné diskusie v online verzii pre širokú verejnosť, a to v spolupráci s časopisom .týždeň a vďaka donorom: EÚ cez program DEAR, EURODAD a SlovakAid. Tematicky sú zamerané na dôležité témy, týkajúce sa globálnych výziev, napĺňania Agendy 2030, migrácie, solidarity a výchovy k rozmanitosti.

Prvá februárová diskusia s názvom ‘Úspechy a prekážky vzdelávania o rozmanitosti‘ z 4. februára mala sledovanosť 10,1-tisíc ľudí (jej záznam je tu). Druhá februárová diskusia z 11. februára s názvom ‘Ako slovenské humanitárne a rozvojové projekty pomáhajú obetiam nútenej migrácie vo svete’ mala sledovanosť 8,4-tisíc (a jej záznam je tu). Tretia diskusia ‘Ako komunikovať citlivé témy a kampane v onlajne’ z 25. februára mala 7,1-tisíc pozretí (opakovane si ju možno pozrieť (tu).

Pre úspešnosť online diskusií (spätnú väzbu od diskutujúcich aj sledujúcej odbornej verejnosti, vysokú sledovanosť) sme sa rozhodli v podobných diskusiách na aktuálne zahraničnopolitické a rozvojové témy pokračovať na mesačnej až dvojmesačnej báze. Hneď 1. apríla sme zorganizovali ako súčasť iniciatívy ‘Spolu pre Etiópiu’ diskusiu ‘Ako môže Slovensko pomôcť etiópskemu ľudu počas vojny v regióne Tigraj’ so sledovanosťou 8-tisíc ľudí (so záznamom tu). Koncom apríla – 29. apríla – to bude diskusia na tému ‘Ako môže Slovensko svojimi aktivitami zmierniť konflikt na Ukrajine’ (záznam). V druhej polovici júna – 17. júna – sme zrealizovali online diskusiu s top expertmi a expertkami – k riešeniam Sýrskej krízy slovenskými humanitárnymi projektmi (záznam je dostupný tu). Ďalšie diskusie budú nasledovať na jeseň.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR