Článok

Pozrite si video-spot Praotec Čech z dielne Diakonie ČCE

pridané: 30. septembra 2021

Náš český partner a zároveň líder nášho spoločného projektu ‚Globálne ciele a migrácia‘, podporeného zo zdrojov EÚ cez program DEAR – Středisko humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE – v septembri predstavil dlho pripravovaný osvetový video-spot, ktorý nesie názov ‚Praotec Čech‚.

Spot bol vytvorený v spolupráci so štúdiom Bypass s.r.o. v rámci kampane ‚Tváre migrácie‘, ktorej cieľom je zvýšiť porozumenie a empatiu k javu migrácii u širokej verejnosti. Kampaň ponúka kontrast k stereotypnému zobrazovaniu migrantov a utečencov v médiách, a poukazuje na dôležitosť poskytovania vyváženého obsahu.


„Cieľom spotu je priniesť odľahčenou formou zamyslenie sa nad témou migrácie a súčasne vyvolať diskusiu, ktorá je v českom prostredí mnohokrát veľmi vyhrotená a ovplyvnená stereotypmi,“ vysvetľuje koordinátorka DEAR projektu v českej Diakonii, Veronika Nožinová. Viac o tvorbe spomínaného spotu, ako aj o celom projekte, sa možno dočítať na tematickom webe: Tváře migrace. Video s kvalitným hereckým obsadením si možno počas jesene pozrieť hneď v niekoľkých českých kinách pred projekciou klubových filmov. Nájdete ho aj na Youtube tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR