Vydali sme prípadovú štúdiu, ktorou prezentujeme pozitívne príklady slovenskej dobrovoľníckej praxe a ich dosahy na celé komunity – ako v konkrétnych nízkopríjmových krajinách, tak aj doma. Na konkrétnom príklade našej členskej organizácie – ADRA Slovensko – ilustrujeme, ako sa jej vyslaným mladým ľuďom mení pohľad na globálne výzvy aj plány do budúcnosti.
Dobrovoľníčka Veronika Zimová vzdelávala sociálne vylúčené deti rodičov – navrátilcov v Albánsku, dobrovoľník Martin Pavelka pracoval na znovuzamestnateľnosti vnútorne presídlených osôb v Gruzínsku, no a ďalšia slovenská dobrovoľníčka, Anna Hruboňová, bola súčasťou vzdelávacieho centra pre najmenších sýrskych utečencov a utečenky v Libanone. Ako uvádza autorka štúdie, Dr. Božena Markovič Baluchová: „všetci traja boli pre svoje pôsobenie v zahraničí sami migrantmi a možno ich považovať za mladých ambasádorov našej kampane ‚Tváre migrácie'“.
Dokument vznikol v rámci projektu ‚Globálne ciele a migrácia‚ a vďaka finančnej podpore Európskej únie cez program DEAR, ako aj SlovakAid. Viac už v samotnej publikácii s názvom ‚Pôsobenie slovenských rozvojových dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v oblastiach ovplyvnených migráciou‘ k stiahnutiu a prečítaniu v slovenčine tu a v angličtine tu.
Copyright 2024 Ambrela - platforma rozvojových organizácií. Táto stránka je financovaná zo zdrojov EÚ a SlovakAid. Za obsah nesie výhradnú zodpovednosť Ambrela a nemusí nevyhnutne odrážať názory EÚ.