Článok

Reportáže z novinárskej cesty Ambrely na Ukrajinu

pridané: 20. októbra 2021

Zaujíma vás, ako žijú Ukrajinci a Ukrajinky priamo vedľa frontovej línie? Prečítajte si prvú reportáž z Donbasu, ktorú počas minulotýždňovej novinárskej cesty Ambrely na Ukrajinu pripravil novinár Denníka N, Mirek Tóda. Dozviete sa v nej aj to, ako u nášho východného suseda pomáhajú v teréne slovenské mimovládky – členovia Ambrely (napríklad Človek v ohrození, ADRA Slovensko a Slovenská katolícka charita).

Cesta do jednej z partnerských krajín ODA SR i celý projekt ‚Globálne ciele a migrácia‘ je realizovaný vďaka podpore SR pod značkou SlovakAid a EÚ cez program DEAR. Viac o projekte sa dozviete tu.

Prvá reportáž s názvom ‚Posledná zastávka pred vojnou. Ako žijú Ukrajinci vedľa frontovej línie‘ (reportáž z Donbasu) je k prečítaniu v online podobe tu a v printovej podobe tu. Druhá reportáž z terénu s názvom ‚Bieloruská „mission impossible“. Ako jeden z posledných ušiel pred Lukašenkom a neverí, že sa tak skoro vráti‘ (reportáž z Kyjeva) je k prečítaniu online tu a v printovej podobe tu. Vypočuť si možno aj podcast na tému ‚V hybridnej vojne je občas ťažko vidieť, kto sú naši‘ (z dielne Denníka N).

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR