Článok

Rozhlasová relácia Srdce Európy o kampani Tváre migrácie

pridané: 1. marca 2021

Tím Sekretariátu našej Ambrely počas februára niekoľkokrát vystúpil v slovenskom rozhlasovom éteri, aby priblížil širokej verejnosti tému migrácie a rozvoja, náš projekt Globálne ciele a migrácia, podporený zo zdrojov EÚ cez program DEAR. Jeho súčasťou je prebiehajúca kampaň Tváre migrácie (a jej najnovšie produkty: dve osvetové videá a tri online diskusie).

Započúvajte sa do relácie Srdce Európy z dielne Rádia Lumen, v ktorej náš kolega, projektový manažér, Milan Zbořil, priblížil svoju zahraničnú skúsenosť z terénu. Hovoril o tom, kto je vlastne považovaný za migranta alebo migrantky, že všetci poznáme vo svojom okolí migrujúcich ľudí, a že nie je dôvod sa tohto označenia báť.

Zároveň opísal témy a koncepty oboch videí, ktoré vzbudili vášnivé reakcie na internete. Najmä prvé video sa týkalo rozmanitosti chutí, a verejnosti sa pýtalo – prečo je ľahké prijať pokrmy zo zahraničnej kuchyne, ale už nie je tak ľahké akceptovať tých, ktorí takéto (pre Slovensko exotické) jedlá pre nás pripravujú. Viac si môžete vypočuť v rozhovore tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR