Článok

Vychádza kniha receptov aj príbehov The Bahar project z dielne ActionAid Hellas

pridané: 27. novembra 2020

V týchto dňoch vychádza v angličtine a gréčtine kniha ‘The Bahar project: Many recipes, one city’, ktorá predstavuje dvanásť receptov na pokrmy z rôznych kútov sveta. Zozbierali ich ženy gréckeho pôvodu, ale aj utečenky či migrantky, žijúce v rôznych štvrtiach gréckeho mesta Atény (Kolonos, Ampelokipi, Kypseli). Cez komunitné varenie tieto ženy vyrozprávali svoje príbehy, spoznávali nové kultúry, zabavili sa, aj ochutnali nové chute. Knižka vychádza pod taktovkou organizácie Athens Coordination Centre for Refugee and Migrant issues (ACCMR) a s podporou ActionAid Hellas v rámci kampane Tváre migrácie, ako aj projektu ‘Globálne ciele a migrácia’, podporeného EK v rámci program DEAR.

Slovenská Ambrela aj grécka ActionAid Hellas sú aktívnou súčasťou tohto projektu, pričom cieľ je jasný – informovať a zvyšovať povedomie o Globálnych cieľoch, migrácii, spôsoboch ich vzájomného prepojenia, ako aj hľadania a nachádzania toho, čo majú rôzne komunity spoločné, nie odlišné. No a varenie aj príprava jedál takto nenásilne spája ľudí a pripomína nám nielen našu minulosť, ale aj tradície našich rodín či detstvo.

Bahar je veľmi vhodne zvolený názov pre celý projekt i knihu – symbolicky totiž v mnohých jazykoch znamená: jar, jar života. Stiahnuť a prečítať si ju možno v angličtine tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR