Článok

Príbehmi Tvárí migrácie oslavujeme Medzinárodný deň mládeže

pridané: 12. augusta 2020

Dnes (12. augusta) oslavujeme Medzinárodný deň mládeže (#YouthDay). Témou tohtoročného dňa je: ‘Zapojenie mládeže do globálnej činnosti’ (Youth Engagement for Global Action). Nezabudnime: jednu šestinu celosvetovej populácie totiž tvorí mládež, ktorá v prípade mobilizácie dokáže naštartovať procesy pozitívnych zmien. 

Pri tejto príležitosti sme sa zapojili s naším projektom ‚Globálne ciele a migrácia‘, ako aj kampaňou ‚Tváre migrácie‘ do veľkej kampane DEAR programu, aby sme vyzdvihli účasť mladých ľudí na chode i zmenách v spoločnosti. Najlepšie si tento deň možno prepojiť a osláviť s našimi ambasádormi kampane Ambrely – reálnymi Tvárami migrácie a ich príbehmi z terénu.

Títo vyslaní mladí ľudia (Veronika Zimová, Martin Pavelka a Anna Hruboňová) počas svojich dobrovoľníckych misií v nízkopríjmových krajinách (v Albánsku, Gruzínsku a Libanone) spravili kus dobrej práce s migrujúcimi komunitami (tzv. returnees / navrátilcami, IDPs / vnútorne presídlenými osobami a refugees / utečencami a utečenkami zo Sýrie).

Viac o ambasádoroch našej kampane ‚Tváre migrácie‘ si možno prečítať napríklad v našej aktuálnej prípadovej štúdii s názvom ‚Pôsobenie slovenských rozvojových dobrovoľníkov a dobrovoľníčok v oblastiach ovplyvnených migráciou‘ – v slovenčine tu a v angličtine tu. Viac o dnešnom dni mládeže nájdete aj na webe OSN tu.

Meňme svet spolu

Zistite viac o našich projektoch

Zobraziť viac

Partneri a Donori

Európska únia
SlovakAid
Faces of Migration
DEAR